stü kırdı, bütün köy ifade verdi :) - harun güngör pt>
Yer: Blog >Genel>Yazı Detayı
İnek büstü kırdı, bütün köy ifade verdi :)
8 sene oldu ⁄ Genel Yorum Ekle
Tumblr Yayınla


Malatya’nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Kadiruşağı köyünde sahiplerinin ‘Gülsüm’ ismi verdiği inek, otlanırken girdiği köy okulunun bahçesindeki Atatürk büstünü kırdı. Bunun üzerine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı.

 

Neredeyse köydeki herkesin ifadesine başvuruldu. Dava açılmasından korkan ineğin sahibi Gül Kılıç ise soruşturma sırasında hayvanı İnekpınarı köyünde ikamet eden bir yakınına sattı.

Olayın, kendilerinden habersiz yaşandığını, ceza almaktan korktuğunu ifade eden Kılıç, şunları söyledi: “Her gün yaptığı gibi otlaması için dışarı çıkardığım inek, elimden kaçarak uzaklaştı. Yakalamak için peşinden gittiğim sırada okulun öğrencileri ineğin bahçedeki büstü kırdığını söyledi. Olaya çok üzüldük. Büst kırılınca soruşturma başlatıldığını duyduk. Köye gelerek ifadelerimizi aldılar. Neredeyse tüm köylünün ifadesi alındı. Kabahatli olan, bir hayvandı. Kasıt olmadığını söylesek de köylüler bizim ceza alacağımızı söyledi. Korktuğumuz için soruşturmaya sebep olan inekten kurtulmaya karar verdik.”

İneği, yakınlarına değerinin çok altında bir fiyata sattıklarını belirten Gül ve Mevlüt Kılıç çifti, “Başımıza açtığı bu kadar işten sonra onu burada tutamazdım. Olayın da sorumlusuydu.” dedi. Hayvanı satın alan Ömer Ateş ise, “Olay bana komik görünse de yakınlarımın endişesini anladım. Sonuç olarak büstü ineğin kırdığı gerçeğini herkese anlatamazlardı. Bu nedenle korkmaları da doğaldı. Zaten soruşturma açılması üzerine inekten kurtulmaya karar verdiler. Normalde çok huysuz bir hayvandı; ama sürgüne geldiği İnekpınarı’nı sevmiş olsa gerek ki, artık huysuzluk yapmıyor.” şeklinde konuştu. Soruşturma için bir müfettiş görevlendirdiklerini söyleyen Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyit Reşitoğlu, okulun bahçesine alçıdan yapılan büstün dayanıksız olduğunun tespit edildiğini ve soruşturmanın ardından daha sağlam bir büst yaptırılacağını belirtti.

Kaynak: ZAMAN

Aziz Nesin’in yazdığı, Kemâl Sunal’ın oynadığı bir film gibi

Comments

comments

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?


*

Aktif

Son Yorumlar

.:: Sitemiz; ::.

.:: Tıklayın ::.

Aktif Yorumcular

Yazılara Abone Ol

Kategoriler

Son Yorumlar