Yer: BlogYazılım>Yazı Detayı
Bilgisayarınızı kullanarak “Madencilik” yapan web sitelerini durdurun
2 sene oldu Yazılım Yorum Ekle
İlginizi Çekebilir
Bitcoin fiyatının yükselmesiyle birlikte bazı insanlar Crypto madenciliğine girişti ve birkaç kişi sanal paraları almaya başladı ancak kodlarına JS madenciliği komut dosyaları eklemeye başlayan birkaç web sitesi mevcut. Bu web sitelerini ziyaret ettiğinizde, bilginiz ve izniniz olmadan, sistem işlemci kaynaklarınızı Monero gibi kripto para birimlerini kazmak için kullanıyor.
 Son zamanlarda, meşhur torrent sitesi The Pirate Bay’ın, kullanıcılarından Crypto para birimlerini gizlice kazmak için Coinhive komut dosyası kullandığı tespit edildi. Neyse ki, bu sinsi madencilerin bilgisayar kaynaklarınızı çalmasını engelleyebilirsiniz.

Mining yapan web sitelerini durdurmanın iki yolu;

  1. Anti-WebMiner:

Bu yazılım, bilgisayarınızı Kripto para madencilerine karşı koruyan Windows kullanıcıları için basit ve küçük bir yazılımdır (sadece 474 KB). Yazılım, Windows hosts dosyasını değiştirerek tarayıcı incelemesi komut dosyalarını engeller ve “Coinhive” gibi kara listeye alınan sitelere yapılan bağlantı denemelerini devre dışı bırakır.

Anti-WebMiner Taşınabilir sürümünü (antiwebminerportable.zip) >> Github üzerinden indirip sıkıştırılmış dosyayı açın, Anti-WebMiner uygulamasını çalıştırın ve ‘Protect’ düğmesine basın, hepsi bu kadar.

stop-crypto-mining-your-browser-website-with-anti-webminer

 

2. Chrome Uzantıları:

Chrome tarayıcı kullanıyorsanız, bu uzantıyı basitçe yükleyin,

  • MinerBlock:

Bu uzantı, kripto para  madencilerini tüm web üzerinde engeller, ne kadar madencinin engellediğini takip eder ve yeni tespit edilen madencileri eklemek için kendi filtreleri sürekli güncellenir.

MinerBlock uzantısını Chrome Web Mağazası’ndan alın .

stop-webminer-computer-browser

  • No Coin:

Bu küçük tarayıcı uzantısı, binlerce kullanıcının güvendiği Crypto madeni paraları engellemeyi amaçlıyor. No Coin size, madencilerin sizin onayınızı almadan, bilgisayarınızın işlemci gücünü kullanmasını engellemek için güçlü ve güvenilir bir yol sağlar.

Madencilik gerektiren bir captcha veya shortlink göndermeniz gerekiyorsa madencilere sınırlı bir süre izin vermenin kolay bir yoludur.

Chrome Web Mağazası’ndan No Coin uzantısını alın .

 

Comments

comments

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?

*

.:: Sitemiz; ::.

sponsor
Son Yorumlar